Ing. Maroš Čavojský, PhD.

Pozícia:Odborný asistent
Oddelenie:SI
E-mail:maros.cavojsky [at] stuba.sk
Klapka:416
Miestnosť:C-606
Konzultačné hodiny:

Po dohode mailom


O mne

Osobná stránka: https://mpage.sk

Témy pre záverečné práce

 

Analýza GPS trajektórií a vyhľadávanie trajektórií v reálnom čase

Aj ako téma na dizertačnú tému pre tvoje PhD. štúdium, ak máš záujem napíš a radi sa ti ozveme či máme v našom výskumnom tíme voľné miesto práve pre teba.

Samozrejme ak máš záujem vyskúšať si niečo praktické, a máš záujem o túto tému pre svoju bakalársku či diplomovú prácu budeme radi ak nám napíšeš.

Aj takto môže vyzerať vizualizácia dopravy v mega-aglomerácii ako je mesto Peking. Vizualizácia zobrazuje dátovú množinu Geolife od Microsoft Research Asia. Táto dátová množina bola využitá v nedávno publikovanom článku Analysis and Experimental Evaluation of the Needleman-Wunsch Algorithm for Trajectory Comparison, ktorý využíva Needleman-Wunsch algoritmus na porovnávanie trajektórií a ich zhlukovanie podľa podobnosti.

Ambíciou nášho výskumu v oblasti porovnávania a analýzy trajektórií je vyhľadávanie trajektórií v reálnom čase tak, aby používateľ okamžite po nakreslení hľadanej trajektórie dostal odpoveď, či sa po takejto trajektórii niekto naozaj pohyboval. Takáto schopnosť hľadania je dôležitá pre pochopenie ako sa ľudia pohybujú, ako je možné naplánovať chytré mesto (smart city), alebo tiež ako sa doprava v meste môže zmeniť, keď sa doručovanie tovaru dronmi stane bežné.

 

Požiadavky:

  • samostatnosť a samoštúdium
  • Python

V prípade záujmu ma kontaktujte pre bližšie informácie na email: maros.cavojsky@stuba.sk

 

Kryptomeny/Smart kontrakty/ Dapps

 

Požiadavky:

  • samostatnosť a samoštúdium

Cieľom práce je oboznámiť sa s kryptomenami / smart kontraktmi / Dapps (pre demonštračné a náučné účely), a navrhnúť jej/ich použitie.

V prípade záujmu ma kontaktujte pre bližšie informácie na email: maros.cavojsky@stuba.sk