Bakalárske štúdium prebieha v 3 nominálnych ročníkoch (6 semestrov) podľa odporúčaného študijného plánu. Aktuálny študijný program sa dá získať na stránke FEI STU, v časti „Informácie pre študentov, Študijné programy“.
Voliteľné predmety v odporúčanom študijnom pláne sú v súčasnosti rozdelené do dvoch výberových blokov (špecializácií). Študenti si volia výberový blok pri zápise do tretieho ročníka, pri naplnení kapacity rozhodujú o priorite pri zaraďovaní do blokov študijné výsledky.
Bakalárske štúdium končí úspešne po absolvovaní všetkých povinných predmetov, získaní 180 kreditov a vykonaní štátnej skúšky. Štátna skúška spočíva v obhajobe Záverečného projektu a odbornej rozprave k projektu.
Špecializáciu a ďalšie prehĺbenie vedomostí a zručností ponúkame absolventom bakalárskeho štúdia (nielen absolventom FEI STU) v rámci inžinierskeho štúdia v študijnom programe Aplikovaná informatika.
Špecializácia „Modelovanie a simulácia udalostných systémov“ pozostáva z bloku 3 výberových predmetov:
Absolvent na predmetoch Webové technológie 1 a 2 získa dodatočné vedomosti a zručnosti na vytváranie webových aplikácií a súvisiacich moderných technológií.
Predmet Algebraické štruktúry sumarizuje a prehlbuje matematické vedomosti a slúži ako príprava na nadväzujúce Ing. štúdium v odbore I-API.
Pri výbere záverečnej práce odporúčame sústrediť sa na témy súvisiace s vývojom softvéru, s prihliadnutím na plánované pokračovanie v štúdiu, alebo orientované na prax.
Úspešní absolventi sa môžu prihlásiť na pokračujúce Ing. štúdium, odporúčané pokračovanie je na špecializáciách Inteligentné softvérové sytémy alebo Umelá inteligencia.
Dôvody, pre ktoré si vybrať špecializáciu Modelovanie a simulácia udalostných systémov.
Špecializácia „Bezpečnosť informačných systémov“ pozostáva z bloku 3 výberových predmetov:
Na predmete Klasické šifry sa študent naučí základné princípy a históriu kryptografie (ochranu informácie šifrovaním), ako aj moderné spôsoby lámania klasických šifier.
Predmet Počítačová kriminalita sa zameriava na moderné problémy počítačovej bezpečnosti a dôsledky jej absencie.
Predmet Rýchle algoritmy sumarizuje a prehlbuje matematické vedomosti potrebné v odbore BIS, so zameraním sa na efektívne algoritmy využívané v modernej kryptografii. Slúži aj ako príprava na nadväzujúce Ing. štúdium.
Pri výbere záverečnej práce odporúčame sústrediť sa na témy súvisiace s počítačovou bezpečnosťou a kryptografiou, s prihliadnutím na plánované pokračovanie v štúdiu, alebo orientované na prax.
Úspešní absolventi sa môžu prihlásiť na pokračujúce Ing. štúdium, odporúčané pokračovanie je na špecializáciách Bezpečnosť informačných systémov alebo Kybernetická bezpečnosť.
Dôvody, pre ktoré si vybrať špecializáciu Bezpečnosť informačných systémov.