Týždeň v Butterfly effect

Andrej Urbanek opisal ako prebiehal pracovný týžden v BE:

Pondelky sme mali prednáškové a po prednáškach sme mali tímové stretnutie. Náš tím sa rozhodol pre jednotýždňové šprinty. Na mítingu sme zosumarizovali prácu, ktorú sme urobili uplynulý týždeň a rozdelili si prácu na ten nasledujúci. Tieto šprinty sme plánovali v Jire. To je program na sledovanie a agílne riadenie projektu. Tu sme si rozplánovali jednotlivé úlohy s určitou obtiažnosťou. 

V utorok raz za mesiac sme mali tímový koučing s profesionálným koučom, aby sme sa ako tím lepšie spoznali, respektívne vybudovali si aj kamarátsky vzťah, aby sme mohli ešte lepšie spolupracovať. 

V stredu sme mávali ďalšie tímové stretnutie na kreatívne myslenie alebo míting so stakeholdermi, v mojom prípade to boli autorky seriálu Mimi&Líza Katarína Kerekesová a Katarína Moláková. Tu sme debatovali o vývoji hry. Prichádzali sme na nejaké nápady a snažili sa vymyslieť tú hru. Potom nám stakeholderi hovorili, čo si o našich nápadoch myslia, alebo aj navrhovali nejaké iné riešenia. No a potom sa išlo pracovať na tom, na čom sme sa dohodli. V hre sme použili originálne obrázky zo seriálu avšak doladené našimi grafikmi. Keď nám grafici dodali assety, potom sme to s dvomi programátormi dávali dokopy v Unity a doprogramovali hráčske mechaniky. 

Vo štvrtok boli tzv. mentoringy, kde sme prezentovali svoju prácu skúseným mentorom, ktorí sú už dávno v hernom priemysle. Dávali nám spätná väzbu, čo je na tej hre dobré, čo sa im páči, ale aj čo je zlé a na čom treba zapracovať. 

Aspoň raz do mesiaca sme v piatok mali team building, keď sme sa spolu hrali hry, ako skribl alebo populárny Among Us. 

V sobotu sme posledné dva mesiace mávali tzv. crunch, kde sme spolu v meete niekoľko hodín pracovali na projekte. Bol to taký mix práce, play testu, ale aj následného buxfixingu.  

V nedeľu sme mali záverečné stretnutie, na ktorom sme uzatvárali šprint a v Jire sme zhodnotili náš výkon. Snažili sme sa podchytiť, v čom sa môžeme zlepšit, aby sme ďalší šprint lepšie naplánovali.

 

Foto: archív A. Urbaneka